Robotlu Besleme ve Toplama Sistemleri

Robotik tezgah besleme sistemini, bir işi gerçekleştiren makinanın denetlenmesi ve parçaların içeri ya da dışarı beslenmesi süreci olarak tanımlayabiliriz. Endüstriyel olarak üretilmiş robotlar bu uygulama için mükemmel otomasyon çözümleri haline gelmiştir. Atölyelerde robotlu sistemlerin kullanılması, işlem döngü süresini oldukça azaltır. Ayrıca üretimdeki verimi artırırken maliyetleri de düşürür. Toplama ve besleme robotları, makas ve preslerden enjeksiyonlu kalıplama makinalarına kadar her çeşit alanda kullanılabilirler.

Robotik tezgah besleme, yüksek düzeyde tutarlılık gerektiren tehlikeli ve zorlu bir iş olabilir. Robotik makina işçileri insanları yaralanmaya neden olan işlerden korur ve tesislerde güvenlik oranını oldukça yükseltir.

Robotlu besleme ve toplama sistemleri bir ürün şekillendirme ya da işleme, yükleme ve boşaltma işlemlerinde sektöre oldukça kolaylık sağlar. Hemen hemen her sektöre uyum sağlayan robotlarının, maliyetleri uygun, kullanımı güvenli ve kurulum alanları oldukça esnektir.

Günümüz teknolojisinin üstlenebileceği çoğu işler halen insanlar tarafından yapılır. Makinalı atölyeler, makinalara ürün yükleme ve boşaltma için insan iş gücünü kullanıyor. Bu tür görevler genellikle tekrarlanır ve işçiler açısından rutine bağlanan işlerde nitelikli işçi bulmak atölyeler tarafından gittikçe zor bir hal almaya başlar. Şirketler çalışanların eksikliğini telafi etmek için atölyelerine robotlar ekleyebilirler.

Kanıtlanabilir Proje Yönetimi Sunabilir

Robotik besleme ve toplama sistemleri sayesinde tarım, otomotiv, savunma, kimya, enerji, gıda, ilaç, metal, tekstil, ahşap, ziraat, plastik, matbaa ve lojistik gibi sektörlerde doğru çözümleri bulabilirsiniz.

Robot teknolojileri, yenilikçi çözümler, hatasız proje yönetimi, ekipman entegrasyonu, yüksek teknoloji gerektiren projelerde işlerinizde değer yaratma gibi oldukça elverişli iş düzenleri sağlar. Böylelikle sezgisel çözümler kullanan robot teknolojisi endüstriye yönelik besleme uygulamaları da sunar.

Üretim Kalitesini ve Hızı Arttırır

Robotlu besleme ve toplama sistemleri 7/24 kesintisiz kullanımı sayesinde tehlikeli işlerde çalışmayla ilgili yaralanma riskini en aza indirir. İş sürecinizi oldukça hızlandırırlar. Robotlar, bir insan eşliğinde çalışmaya girdiğinde işlem hızı azaltılmış modda çalışacak şekilde programlanabilir ve dilediğinizde tekrar tam hızda çalışmaya devam edebilir. Merkezi entegre kontrolü sayesinde, tüm ekipman daha iyi zaman koordinasyonuyla yakından çalışabilir.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz.